Hakkımızda

Muğla istikametinden gelmekte iseniz Sakar Geçidi'nden aşağıya baktığınızda arkasına aldığı çam ormanları, önünnde uzanan mavi denizi ve sol yanına doğru serilmiş rengarenk Gökova Ova'sı ile ilk ziyafeti gözlerinize sunacaktır Akyaka.

İçeriye girdiğinizde ziyafet diğer duyularınız için devam edecektir.

Büyükşehirlerin kargaşasından ve günlük hayatın stresinden sıyrılarak doğa ile baş başa kalmak isteyenler için bir kurtarma sandalı vazifesi üstlenmektedir Filika.

Filika'da amacımız bu küçük sahil kasabasında yakaladığımız mutluluğu misafirlerimiz ile paylaşmak ve onları güzel anılar ile buradan uğurlamaktır.

AKTİVİTELER

RÜZGAR/UÇURTMA SÖRFÜ


Akyaka'da bulunan Akçapınar Sahili bu alanda Avrupa'da ki en iyi 8 sahil arasında gösterilmektedir.

Bu spor için yılda ortalama 15.000 yerli ve yabancı sporcu Akyaka'yı ziyaret ediyor

Sahilde eğitim almak için kurslar da bulunmaktadır.

AZMAK TURU

Eğer Akyaka'ya ilk seyahatiniz ise bu ritüeli atlamayınız. Kooperatife kayıtlı tekneler Azmak'ın alt kısmından kalkıyor ve yaklaşık yarım saatlik bir tur ile Azmak atmosferini daha yakından görebilirsiniz.

GÖKOVA KÖRFEZ TURU

Gökova Körfezi'nin Akyaka'ya yakın kalan kısımlarında sabah çıkışlı akşam dönüşlü turlar ile Defne, Asarcık, İncekum, Akbük, Lacivert Koy, Sedir Adası Kleopatra Plajı, Gelibolu Adası su altı mağaları gibi pek çok koyu gezebilirsiniz. Tur teknelerine katılabileceğiniz gibi günübirlik yat kiralamayı da tercih edebilirsiniz.

ÇAM ORMANLARI ARASINDA YÜRÜYÜŞ

Kondisyonuna güvenenler için çam ormanalarının içerisinde yaklaşık 5 kilometrelik mükemmel bir yürüyüş rotası mevcut.

BİSİKLET SEYAHATİ

Bisiklet ile otelimize yaklaşık 20 kilometre mesefeda bulunan Akbük Koyu'na bir seyahat yapabilirsiniz. Yol boyunca size deniz ve çam ormanları eşlik edecek.